Webyka وبیکا
verified_user پنل مدیریت

فیلدهای سفارشی (ویژگی دلخواه) برای محصولات در فروشگاه ساز وبیکا


محصولات مختلف ویژگی های مختلفی دارند و معمولا این ویژگی ها در بین یک گروه محصولی مشترک میباشد به طور مثال گوشی های موبایل یکسری ویژگی های یکسان مانند، اندازه صفحه نمایش، سیستم عامل، دوربین عکاسی و ... دارند و یخچال کنجایش، مصرف برق و ... دارا می باشند. نمایش و ورود این اطلاعات در یک سایت فروشگاهی یکی از نیازهای اساسی وبسایت می باشد که این موضوع در فروشگاه ساز وبیکا بدون نیاز به هیچ دانش فنی و همراه با ایجاد محصولات قابل انجام میباشد. در ادامه به نحوه عملکرد آن میپردازیم:

ایجاد فیلد سفارشی برای محصولات

برای افزودن فیلدهای سفارشی لازم نیست شما تنطیمات خاصی انجام دهید بلکه در هنگام ورود اطلاعات محصول بعد از انتخاب گروه محصولی در قسمت ویژگی های دلخواه دکمه افزودن را بزنید و در باکس اول عنوان فیلد (ویژگی) دلخواه خود را وارد نمایید و Enter بزنید. سپس در باکس مقابل آن مقادیر آن ویژگی را وارد نمایید. به طور مثال اگر برای ئوربین گوشی همراه می خواهید اطلاعات وارد نمایید و گوشی مدنظر دو دوربین 12 و 20 مگاپیکسی دارد ابتدا بنویسید "20MP" و اینتر بزنید و سپس "12MP" و مجدد Enter بزنید. به این صورت شما می توانید برای یک ویژگی چندین مقدار وارد نمایید و در صفجه آن محصول در سایت تمام این مقادیر نمایش داده خواهند شد.

ایجاد فیلد سفارشی برای محصولات

 

نکته: زدن دکمه Enter بعد از ورود عنوان محصول و یا هر یک از مقدارها اجباری است در غیر اینصورت مقدار وارد شده ثبت نمیشود.

از ویژگی های دلخواه شما می توانید برای فیلتر کردن محصولات خود در غالبتان استفاده نمایید.

نمایش خودکار ویژگی های دلخواه

بعد از ورود یکسری ویژگی دلخواه یا همان فیلدهای سفارشی برای یک محصول با انتخاب آن گروه محصولی در افزودن محصولات جدید به صورت خودکار ویژگی های وارد شده برای محصول جدید می آیند و شما می توانید برای آنها مقدار انتخاب نمایید. به علاوه اگر برای محصول جدید ویژگی جدیدی می خواهید وارد نمایید که برای محصول (های) قبلی وارد نکرده اید می توانید مثل قبل با زدن دکمه جدید آنها را بیافزایید و بعد از آن ذخیره محصول این ویژگی های جدید برای محصولاتی که در آینده هم به این گروه محصولی اضافه میشوند به صورت خودکار بارگزاری خواهند شد.

مقادیر ویژگی های دلخواه

مقادیر هر یک از ویژگی های دلخواه نیز به صورت خودکار ذخیره میشوند لذا اگر برای ویژگی «الف» محصول اول دو مقدار وارد نمایید برای محصول بعدی آن دو ویژگی پیشنهاد داده می شوند که اگر مقدار مورد نظر متفاوت است میتوانید مقادیر جدید وارد نمایید. در صورتی که برای یک محصول جدید از یک گروه محصولی یکسری از ویژگی های دلخواه را نمیخواهید پر کنید نیاز به اقدام خاصی نیست.

نکته: وبیکا به صورت خودکار ویژگی هایی که خالی گذاشته شوند را از لیست ویژگی های آن محصول حذف می کند

فیلتر محصولات بر اساس فیلدهای سفارشی

در قالب های وبیکا شما میتوانید با جایگزاری ویجت فیلتر در صفحه لیست محصولات؛ محصولات خود را بر اساس ویژگی های هر دسته محصولی مرتب نمایید. اهمیت استفاده از ویژگی های دلخواه در حقیقت زمانی خود را نشان خواهند داد که بخواهید در قالب خود امکان مقایسه و یا نمایش هوشمند فیلدهای سفارشی را داشته باشید.

 ساخت فروشگاه اختصاصی خودتان با چند کلیک

 

ارتباط با ما

  • location_on   مشهد-دانش آموز2-نبش آموزش2-پلاک 32-طبقه 2
  • email   info@webyka.com
  • phone   0513-8660993

ما را دنبال کنید

تمامی حقوق نرم افزاری برای رایافید محفوظ است