Webyka وبیکا
verified_user پنل مدیریت

طراحی و مدیریت وبسایت

فیلدهای سفارشی (ویژگی دلخواه) برای محصولات در فروشگاه ساز وبیکا

فیلدهای سفارشی (ویژگی دلخواه) برای محصولات در فروشگاه ساز وبیکا

محصولات مختلف ویژگی های مختلفی دارند و معمولا این ویژگی ها در بین یک گروه محصولی مشترک میباشد به طور مثال گوشی های موبایل یکسری ویژگی های یکسان مانند، اندازه صفحه نمایش، سیستم عامل، دوربین عکاسی و ... دارند و یخچال کنجایش، مصرف برق و ... دارا می باشند. نمایش و ورود این اطلاعات در یک سایت فروشگاهی یکی از نیازهای اساسی وبسایت می باشد که این موضوع در فروشگاه ساز وبیکا بدون نیاز به هیچ دانش فنی و همراه با ایجاد محصولات قابل انجام میباشد. در ادامه به نحوه عملکرد آن میپردازیم:

فروشگاه ساز - Ecommerce

فروشگاه ساز - Ecommerce

محصولات خود را عرضه کنید! تنها با چند کلیک و بدون نیاز به سامانه و وبسایت جدید و با مدیریت یکپارچه محصولات خود را معرفی و بفروشید.
امکان انبارگردانی، سیستم ثبت و پیگیری سفارشات با گزینه های مختلف پرداخت آنلاین، در محل و تنظیمات محاسبه خودکار هزینه ارسال بر اساس شهر و استان.


مدیریت و کنترل پروژه(PM)

PM چیست ؟

PM که با نام های دیگر مانند EPM )مدیریت پروژه سازمانی) شناخته می شود به سازکار و نرم افزاری گفته می شود که فرآیند مدیریت،برنامه ریزی و کنترل پروژه را برای یک سازمان و یا شرکت فراهم می کند.
معروف ترین نرم افزار در این زمینه Microsoft Project است که متخصصین این فن کاملا به آن آشنا هستند. بزرگترین مشکل این برنامه نداشتن تقویم جلالی است که اگر چه برنامه هایی وجود دارند که این مشکل را تا حدی برطرف می کنند اما تمام جوانب را به خوبی در نظر نمی گیرند.
در Webyka برنامه ریزی یک پروژه توسط گانت چارت کاملا بومی انجام می پذرید و اگر چه مدعی نیستیم که به کاملی Microsoft Project از عهده موضوع بر آمده ایم ولی ساختار کاملا بومی و برنامه نویسی کاملا ساخت یافته ای که تکنولوژی آن از آن خودمان است ویژگی های خاصی را به رقم زده است.
در اینجا ما حتی تعطیلی های رسمی کشور را در برنامه لحاظ کرده ایم و تمام جزئیات فارسی هستند و جلالی هستند و همواره در حال بهبود آن می باشیم.
نکته دیگری که مدیریت پروژه ما را بر MP ارجح می نماید یکپارچگی آن با سیستم ERP و البته CRM است که در ادامه به توضیح این ارجحیات می پردازیم.
ویژگی های کلی PM عبارتند از:

 • تعریف پروژه و تعیین افراد مرتبط
 • برنامه ریزی پروژه به کمک نمودار gantt و تعیین وظایف نیروها
 • مشاهده پیشرفت کلی و جزیی وظایف
 • دریافت گزارشات تحلیلی و پیشرفت
 • پیگیری درخواست های مشتری مرتبط با پروژه و لینک با CRM
 • مدیریت اسناد و فایل های پروژه
 

تعریف پروژه و تعیین افراد مرتبط

افراد پروژه با لینک شدن به ERP شما می تونید تمام افراد مرتبط با یک پروژه را تعریف نمایید و با تنظیم صحیح سطوح دسترسی تنها این افراد به آن پروژه دسترسی خواند داشت.
حتی می توانید مشتری آن پروژه را در این تنظیمات تعریف نمایید که ازین طریق مشتری شما می تواند شاهد پیشرفت پروژه باشد.

 

برنامه ریزی پروژه به کمک نمودار gantt و تعیین وظایف نیروها

gantt chart گانت کاملا فارسی با تقویم جلالی که تعطیلی های رسمی کشور در آن دیده شده است و این تنکنولوژه کاملا بومی تیم ما است مقدمه برنامه ریزی پروژه ها خواهد بود.
شما با تعریف تمام وظایف یک پروژه و سپس لینک کردن آن وظایف به نیروهای خود پروژه خود را پیش می برید و نیروه ها لیستی از تمام وظایف خود در داشبوردشان خواهند داشت. با انجام مستمر و پر کردن شرح وظایف انجامی درصد پیشرفت هر وظیفه خودکار توسط سیستم محاسبه می شود و با اتمام هر وظیفه از لیست وظایف نیروها حذف می شود.
یکی از مزیت های این سیستم در مقایسه با محصولاتی مانند MP همین است که شما در یک زمان می توانید به یک نیرو در چند پروژه تعیین وظیفه کنید و سیستم ERP به صورت هوشمند در صورتی که شما به یک فرد بیش از زمان کاری اش وظیفه محول کنید در قسمت فشار کاری که در ERP توضیح داده شده است هشدار لازم را اعلان می کند.
به علاوه شما می توانید انواع وظیفه ها را با توجه به کسب و کار خود مشخص نمایید. به طور مثال برای یک شرکت برنامه نویسی این انواع می توانند عبارت باشند از: برنامه نویسی، طراحی گرافیک، html&cssو...
به این شکل شما درصد مشارکت هر نوع فعالیت را در انتهای پروژه می توانید بدست آورید.

 

دریافت گزارشات تحلیلی و پیشرفت

گزارش گیری در هر پروژه ای گزارش گیری مهمترین بازخوردی است که مدیر پروژه انتظار دارد.
گزارشات پیشرفت برنامه و پیشرفت واقعی، گزارش ساعت کارکرد ماهانه روی پروژه و بر اساس گروه وظیفه موجود می باشند.
همچنین چندین نوع گزارش دیگر در حال آماده سازی هستند و البته شما هم می توانید گزارشات مورد نیاز خود را به ما پیشنهاد کنید!

ارتباط با مشتری (CRM)

CRM چیست ؟

اگر شما با مشتریان زیادی در ارتباط باشید حتما با این چالش روبه رو شده اید که تعدد مشتری ها و درخواست های متنوع آنان فرآیند پیگیری و پاسخ گویی را چقدر پیچیده و سخت می نماید.
پیگیری کاغذی در تعداد بالا غیر ممکن می باشد مخصوصا وقتی امکان ثبت متعدد درخواست یک مشتری وجود داشته باشد. در چنین حالتی ممکن است یک درخواست چندین بار ارجاع شود و اگر تیم پشتیبان متعددی داشته باشید این یعنی سردرگمی و پیگیری چندین باره یک درخواست توسط تیم های متعدد.
بر همین اساس سامانه های مدیریت ارتباط با مشتری با چندین رویکرد اساسی برای برطرف کردن این مشکلات تولید می شوند:

 • ساماندهی اطلاعات مشتریان
 • ساماندهی درخواست های مشتری و جلوگیری از ثبت چندباره
 • تفکیک درخواست ها بر اساس تیم پیگیر
 • ارجاع کار به تیم پشتیبان بر اساس ظرفیت کاری هر تیم
 • ثبت نتیجه توسط تیم پشتیبان و قابلیت پیگیری توسط مشتری
 • تولید گزارشات و بازخورد از نحوه پشتیبانی
علاوه بر موارد فوق از آنجایی که در سامانه ما امکان لینک شدن پروژه ها(PM) و کلیه نیروها (ERP) به سامانه CRM وجود دارد موارد زیر نیز با استفاده از این یکپارچگی قابل دستیابی است:
 • بررسی و برآورد زمان پشتیبانی برای هر درخواست و یا گروهی از درخواست ها
 • لینک درخواست های پشتیبانی به پروژه های مربوطه
 • کنترل کیفی پروژه ها با توجه به تعدد درخواست های پشتیبانی
 • عیب یابی و بررسی سازمانی ریشه مشکلات بر اساس تحلیل درخواست ها
 

ثبت درخواست برای مشتری

ثبت درخواست مشتریان شما می توانند درخواست های خود را در سامانه ثبت نمایند و یا این مهم از طریق اپراتورهای شما صورت گیرد. با این کار هر مشتری تمام درخواست های خود را مشخص و قابل پیگیری می بیند و فرآیند پشتیبانی آن به سهولت انجام می شود.
مهم نیست که درخواست های مستریان شما چقدر پیچیده باشد، چون با در اختیار داشتن فرم ساز شما می توانید برای هر نوع درخواست فرم مجزایی تولید نمایید که تمام اطلاعات لازم را به صورت طبقه بندی شده از آنها درخواست کنید.
همچنین اگر فرآیند کاری شما پروژه محور است با لینک این درخواست ها به پروژه مربوطه نظم بهتری خواهید داشت و طبقه درخواست ها مشخص تر می شود. به علاوه ارجاء کار بر اساس نظمی که شما میخواید بر اساس افراد مرتبط آن پروژه صورت می گیرد. لذا اگر درخواستی برای پروژه A ایجاد می شود شما تصمیم می گیرید که این درخواست توسط همان افرادی پیگیری شود که در جریان امور آن پروژه هستند و یا آن را انجام داده اند.
به این شکل شما حداکثر بهره وری را از سیستم خواهید داشت و مشتری شما در سریع ترین زمان پاسخ خود را خواهد گرفت!

 

ثبت ساعت کار شده

ثبت ساعت با لینک بودن سامانه CRM با ماژول ERP این امکان فراهم می آید که نیروهایی که پیگیر درخواست ها هستند زمان کاری که روی هر درخواست می گذارند را ثبت نمایند که به این ترتیب در پایان شما می توانید خروجی های زیر را داشته باشید:

 • کل زمان صرف شده برای یک درخواست از کل تیم
 • زمان صرف شده برای یک درخواست از هر یک از نیروها
 • کل زمان پشتیبانی که برای یک مشتری (تمام درخواست های او) صرف شده است
 • زمان پشیبانی که برای هر پروژه صرف شده است

سیستم مدیریت محتوا (وبسایت)

سیستم مدیریت محتوا (وبسایت)

CMS چیست ؟

CMS در حقیقت نرم افزاری است که به کمک آن شما محتوای سایت خود و نحوه نمایش آن را تدوین و تنظیم می کنید.
برخی از امکانات CMS ما عبارتند از:

 • قالب سفارشی
 • مدیریت منو ها و ویجت بندی صفحات
 • دسته بندی محتوا و امکان ثبت نظر بر اساس دسته های تعریف شده و یا مشخص شده برای هر محتوا
 • امکان نمایش اطلاعات نویسنده مطلب
 • امکان دانلود فایل برای مطلب
 • امکان گالری برای هر مطلب
 • گالری عکس برای صفحات دلخواه
 • نمایش و لینک شدن به صفحات شما در شبکه های اجتمایی
 • صفحه ارتباط با ما با فرم تماس و نمایش موقعیت روی نقشه
در Webyka یک نکته منحصر به فرد وجود دارد و آن این است که سایت و سامانه های شما به صورت یکپارچه در کنار هم قرار می گیرند که باعث صرفه جویی شما در وقت و هزینه و سهولت مدیریت سایت شما می شود و به علاوه امکاناتی را فرآهم می آورد که در غیر اینصورت ممکن نیست.
در CMS ما علاوه بر اغلب امکانات عمومی سایت ساز های دیگر موارد زیر ممکن هستند:
 • نمایش پروژه های شما از ماژول PM به صورت خودکار و با تصمیم شما برای نمایش و یا عدم نمایش آنها به همراه درصد پیشرفت
 • نمایش افراد تیم شما بر اساس تنظیمات نمایش عمومی پرسنل
 • نمایش چارت سازمانی
 

چارت سازمانی و معرفی تیم

 هنگامی که شما سایت را به همراه ماژول ERP استفاده می نمایید و یا به عبارتی اطلاعات نیروها و تیم شما در سیستم وجود دارد می توانید به راحتی تیم خود را نیز در سایتتان معرفی کنید!
البته این شما هستید که تصمیم می گیرید چه کاربرانی و یا چه گروهی از آنها در سایت نمایش داده شوند. همچنین اینکه چه اطلاعاتی از آن ها نمایش داده شود نیز به عنوان گزینه برای شما قابل انتخاب است.
همچنین چارت سازمانی شما به راحتی و بر اساس دپارتمان هایی که مشخص می نمایید قابل رسم است.
و البته نگران نباشید اگر در چارت سازمانی شما دپارتمان هایی هستند که نمیخواهید قابل رویت برای عموم باشند چون برای آن نیز تنظیماتی .وجود دارد که شما تصمیم میگیرید کدام ها عمومی باشند!

 

معرفی پروژه های شما

 اگر شما قبلا سایت داشته اید و البته از نرم افزارهای مدیریت پروژه هم بهره مند شده باشید می دانید که هر بار که پروژه جدیدی ایجاد می کنید برای سایت نیز مجزا باید اطلاعات آن را وارد نمایید تا آن را برای معرفی در رزومه خود در سایت خود بگذارید!
این مشکل در Webyka برطرف شده و شما وقتی یک پروژه را تعریف می کنید می توانید با یک کلیک برای نمایش آن در سایت تصمیم بگیرید.
عکس های پروژه خود را اضافه کنید، توضیحاتش را اضافه کنید و آن پروژه را به عنوان پروژه های در دست انجام و یا انجام شده نمایش دهید.

 

 

----------

--------

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)

ERP چیست ؟

ERP از نظر تئوری به تمام نرم افزارها و راهکارهای هوشمندی گفته می شود که یک سازمان/شرکت برای راهبرد خود استفاده می کند.
در این تعریف CRM، وبسایت (CMS) و یا سیستم مدیریت و کنترل پروژه هم زیرمجموعه ERP می شوند. اما با توجه به نیازهای مختلف و این مهم که ما تلاش می کنیم تا تنها آنچه مورد نیاز مشتری است به او ارائه دهیم در Webyka این زیرمجموعه بودن لحاط نشده است.
در اینجا منظور ما از ERP تمام ابزارهای لازم برای مدیریت نیرو و راهبرد نیروها در یک شرکت، تیم و یا سازمان می باشد که در آن سه ماژول توضیح داده شده در فوق در این قالب نیستند.
برای روشن شدن آنچه ما به آن ERP می گوییم اجازه دهید امکانات فعلی را لیست و تفسیر دهیم:

 • مدیریت کارمندان با سطوح دسترسی جزیی و کلی
 • ثبت ساعت کاری و جزییات کارکرد
 • مدیریت درخواست مرخصی و صدور فیش حقوقی
 • مدیریت فشارکاری و گزارش کارکرد
 • چارت سازمانی و مدیریت دپارتمانی
 • پیغام رسانی داخل شرکتی و دپارتمانی
 • ثبت و مدیریت رویدادها ، جلسات و تقویم کاربری
 • ایجاد چک لیست ها و وظایف کاربری
 

ثبت ساعت کاری و جزییات کارکرد

ساعت کار این امکان به دو صورت مهیا می شود که یکی ورود و خروج است و مانند انگشت زدن می ماند. علاوه بر ساعت ورود و خروج امکان شرح جزئیات کارکرد نیز فراهم است که در این حالت اگر کسب و کار شما پروژه محور باشد و از ماژول PM نیز بهره ببرید اعضای تیم می توانند مشخص کنند که چند ساعت / دقیقه روی وظیفه مربوطه وقت گذاشته اند.
توجه داشته باشید که حتی اگر شما پروژه محور نباشید باز گزارشات کاری می توانند ایجاد شوند.
در حالتی که تیم برای شرح انجام کار خود وظیفه تعریف شده در پروژه را انتخاب نمایند سیستم به صورت خودکار درصد پیشرفت آن وظیفه را محاسبه خواهد نمود.
به طور مثال اگر شما وظیفه ای را با پیش بینی 30 ساعت ایجاد کرده باشید و امروز نیروی مربوطه 3 ساعت روی آن وقت گذاشته باشد پیشرفت آن وظیفه 10% محاسبه خواهد شد.

 

مدیریت درخواست مرخصی و صدور فیش حقوقی

فیش حقوقی در سیستم شما می توانید به 3 حالت مختلف فیش حقوقی تعریف نمایید که برای هر فرد می توانید یک حالت را انتخاب نمایید. این سه حالت عبارتند از:

 • فیش حقوقی ساعتی
 • فیش حقوقی ماهانه
 • فیش حقوقی مطابق بیمه

در هر یک از این سه حالت شما فیلدهای خالی در اختیار خواهید داشت که به وسیله آنها کسورات متفرقه و یا اضافات مدنظر را وارد نمایید
با ثبت و یا حذف هر فیش حقوقی فرد مورد نظر (در صورت ثبت تلفن همراه) sms ای دریافت خواهد کرد که این مهم را به او اطلاع می دهد. همچنین در صورت خطا در ایجاد فیش حقوقی شما می توانید با ذکر دلیل فیش حقوقی قبلی را حذف نمایید و تاریخچه تمام فیش های حقوقی در سامانه محفوظ می باشد.

 

مدیریت فشارکاری و گزارش کارکرد

گزارش کار در صورتی که شما از ماژول PM هم بهره مند باشید هنگامی که برای یک عضو تیم و یا نیروی خود وظایف را تعریف می نمایید، برای هر وظیفه ایجادی پیش بینی می کنید که چند ساعت کار باید انجام شود تا آن وظیفه به سر انجام برسد.
همچنین شما تاریخ نهایی و ضرب العجل(deadline) آن وظیفه را مشخص می نمایید و سیستم بر اساس این ساعت ها قادر به محاسبه کارهای محول به آن کاربر می باشد و با توجه به ساعت کار آن کاربر نسبت به هشدار به مدیر آن نیرو اقدام می نماید.
این موضوع زمانی اهمیت پیدا می کند که در سیستم بیش از یک نفر مسئول تقسیم وظایف و تعریف پروژه ها باشد که در این شرایط دیگر عدم اطلاع و یا حضور ذهن از وضعیت کاری یک کاربر نمی تواند باعث فشار مضاعف به نیرو شود که به طبع اگر نیروها زیر فشار مضاعف کار کنند یا پروژه ها و وظایف به تاریخ های برنامه ریزی شده نخواهند رسید و یا کار با کیفیت نامطلوب انجام می شود که که عواقب پشتیبانی بالا را به دنیال خواهد داشت.

 

چارت سازمانی و مدیریت دپارتمانی

چارت سازمانی همواره مهمترین رکن در یک سیستم پرتالی این است که هر کس تنها به آنچه که باید و یا آنچه نیازمند است دسترسی داشته باشد!
اگر چه سیستم دارای بیش از 100 دسترسی کوچک و بزرگ برای سطوح دسترسی است اما این به تنهایی برای تشکل ها و شرکت های چند شاخه ای جوابگوی نیاز نیست.
بر همین اساس در Webyka شما قادر به تعریف سلسه مراتبی دپارتمان ها می باشید و در این ساختار هر مدیر دپارتمان با توجه به دسترسی های داده شده کاربران زیرمجموعه خود را که شامل کاربران دپارتمان خود یا دپارتمان های زیرمجموعه دپارتمان خود است، را مدیریت می کند.
همچنین اگر از ماژول PM بهره مند باشید پروژه ها را می توانید بر اساس دپارتمان ها تعریف نمایید که وظایف آن پروژه هم خودکار در آن دپارتمان ثبت می شود.

 

پیغام رسانی داخل شرکتی و دپارتمانی

کارتابل سامانه دارای سیستم پیغام رسانی با اعلان از طریق SMS می باشد که می توانید به کاربران پیغم داخلی ارسال نمایید.
در پیغام ها علاوه بر متن می توانید فایل هم ضمیمه نمایید و سیستم دارای شناسایی وضعبت خوانده شدن یک پیغام می باشد که به فرستنده و یا سایر گیرندگان نشان می دهد که چه افرادی آن پیغام را رویت کرده اند.
به علاوه برای دپارتمان ها می توانید اطلاعیه صادر نمایید که کاربران این اطلاعیه ها را مطالعه می نمایند و در صورت نیاز می توانید شرط تایید برای یک اطلاعیه بگذارید که در این حالت مطمئن می شوید که کاربران آن اطلاعیه را حتما مشاهده کرده باشند. به شما لیستی از کاربرانی که آن اطلاعیه را رویت کرده اند داده می شود.

ارتباط با ما

 • location_on   مشهد-دانش آموز2-نبش آموزش2-پلاک 32-طبقه 2
 • email   info@webyka.com
 • phone   0513-8660993

ما را دنبال کنید

تمامی حقوق نرم افزاری برای رایافید محفوظ است