Webyka وبیکا
verified_user پنل مدیریت

مدیریت و کنترل پروژه(PM)


PM چیست ؟

PM که با نام های دیگر مانند EPM )مدیریت پروژه سازمانی) شناخته می شود به سازکار و نرم افزاری گفته می شود که فرآیند مدیریت،برنامه ریزی و کنترل پروژه را برای یک سازمان و یا شرکت فراهم می کند.
معروف ترین نرم افزار در این زمینه Microsoft Project است که متخصصین این فن کاملا به آن آشنا هستند. بزرگترین مشکل این برنامه نداشتن تقویم جلالی است که اگر چه برنامه هایی وجود دارند که این مشکل را تا حدی برطرف می کنند اما تمام جوانب را به خوبی در نظر نمی گیرند.
در Webyka برنامه ریزی یک پروژه توسط گانت چارت کاملا بومی انجام می پذرید و اگر چه مدعی نیستیم که به کاملی Microsoft Project از عهده موضوع بر آمده ایم ولی ساختار کاملا بومی و برنامه نویسی کاملا ساخت یافته ای که تکنولوژی آن از آن خودمان است ویژگی های خاصی را به رقم زده است.
در اینجا ما حتی تعطیلی های رسمی کشور را در برنامه لحاظ کرده ایم و تمام جزئیات فارسی هستند و جلالی هستند و همواره در حال بهبود آن می باشیم.
نکته دیگری که مدیریت پروژه ما را بر MP ارجح می نماید یکپارچگی آن با سیستم ERP و البته CRM است که در ادامه به توضیح این ارجحیات می پردازیم.
ویژگی های کلی PM عبارتند از:

  • تعریف پروژه و تعیین افراد مرتبط
  • برنامه ریزی پروژه به کمک نمودار gantt و تعیین وظایف نیروها
  • مشاهده پیشرفت کلی و جزیی وظایف
  • دریافت گزارشات تحلیلی و پیشرفت
  • پیگیری درخواست های مشتری مرتبط با پروژه و لینک با CRM
  • مدیریت اسناد و فایل های پروژه
 

تعریف پروژه و تعیین افراد مرتبط

افراد پروژه با لینک شدن به ERP شما می تونید تمام افراد مرتبط با یک پروژه را تعریف نمایید و با تنظیم صحیح سطوح دسترسی تنها این افراد به آن پروژه دسترسی خواند داشت.
حتی می توانید مشتری آن پروژه را در این تنظیمات تعریف نمایید که ازین طریق مشتری شما می تواند شاهد پیشرفت پروژه باشد.

 

برنامه ریزی پروژه به کمک نمودار gantt و تعیین وظایف نیروها

gantt chart گانت کاملا فارسی با تقویم جلالی که تعطیلی های رسمی کشور در آن دیده شده است و این تنکنولوژه کاملا بومی تیم ما است مقدمه برنامه ریزی پروژه ها خواهد بود.
شما با تعریف تمام وظایف یک پروژه و سپس لینک کردن آن وظایف به نیروهای خود پروژه خود را پیش می برید و نیروه ها لیستی از تمام وظایف خود در داشبوردشان خواهند داشت. با انجام مستمر و پر کردن شرح وظایف انجامی درصد پیشرفت هر وظیفه خودکار توسط سیستم محاسبه می شود و با اتمام هر وظیفه از لیست وظایف نیروها حذف می شود.
یکی از مزیت های این سیستم در مقایسه با محصولاتی مانند MP همین است که شما در یک زمان می توانید به یک نیرو در چند پروژه تعیین وظیفه کنید و سیستم ERP به صورت هوشمند در صورتی که شما به یک فرد بیش از زمان کاری اش وظیفه محول کنید در قسمت فشار کاری که در ERP توضیح داده شده است هشدار لازم را اعلان می کند.
به علاوه شما می توانید انواع وظیفه ها را با توجه به کسب و کار خود مشخص نمایید. به طور مثال برای یک شرکت برنامه نویسی این انواع می توانند عبارت باشند از: برنامه نویسی، طراحی گرافیک، html&cssو...
به این شکل شما درصد مشارکت هر نوع فعالیت را در انتهای پروژه می توانید بدست آورید.

 

دریافت گزارشات تحلیلی و پیشرفت

گزارش گیری در هر پروژه ای گزارش گیری مهمترین بازخوردی است که مدیر پروژه انتظار دارد.
گزارشات پیشرفت برنامه و پیشرفت واقعی، گزارش ساعت کارکرد ماهانه روی پروژه و بر اساس گروه وظیفه موجود می باشند.
همچنین چندین نوع گزارش دیگر در حال آماده سازی هستند و البته شما هم می توانید گزارشات مورد نیاز خود را به ما پیشنهاد کنید!

ارتباط با ما

  • location_on   مشهد-دانش آموز2-نبش آموزش2-پلاک 32-طبقه 2
  • email   info@webyka.com
  • phone   0513-8660993

ما را دنبال کنید

تمامی حقوق نرم افزاری برای رایافید محفوظ است